Windows Phone Düşüşü Sürüyor

Microsoft’un mobil işletim sistemi olan Windows Phone akıllı telefon satışlarında kan kaybetmeye devam ediyor.

721 0
721 0

Microsoft Nokia cihazlar ve Servisler iş kolu olan Microsoft Mobile’ı satın aldıktan sonra yeniden bir yapılanma sürecine girmişti. Nokia son olarak ürettiği Lumia telefonlarında 11 Milyon gibi satış rakamlarına ulaşsa da yeni cihazlar çıkaramadığı için zarar etmeye devam etmişti.

Microsoft’un yapmış olduğu satın alma da Windows Phone telefon satış rakamlarını yükseltmeye yetmedi. Microsoft şirketi 2016 İkinci Mali çeyrek raporları açıklanmasına rağmen Lumia ve Windows Phone akıllı telefon satış rakamları hakkında resmi bir açıklama yapmamıştı.

Yakın zamanda basında çıkan tablolara göre Microsoft şirketi Windows Phone Platformu altında akıllı telefon satışlarında yılın ikinci çeyreğinde 1.22 Milyon adet rakamlarında kaldığı ortaya çıktı. Microsoft’un Windows Phone platformunun piyasaya son olarak çıkardığı HP Elite X3 satışlarının da düşüşe engel olamayacağı ve şirketin akıllı telefon satışlarının yılın üçüncü çeyreğinde de düşmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Microsoft şirketi donanım savaşlarının yaşandığı bu dönemde farklı bir strateji izleyerek odağına kurumsal müşterileri alarak geliştirmeye çalışıyor. Microsoft yaptığı açıklama da 2017 yılından itibaren Surface Phone akıllı telefonları ve Windows 10 Mobile Redstone 2 güncellemesi ile birlikte akıllı telefon pazarında daha etkin bir strateji izleyeceklerini açıkladı.

In this article

Join the Conversation