Windows Phone Güç Kaybetmeye Devam Ediyor

Son telefon satış ve kullanım verilerine göre Windows Phone'un diğer işletim sistemine göre çok daha düşük rakamlara düştüğü görüldü.

663 0
663 0

Telefon sektöründe işletim sistemi olarak Android ve iOS işletim sistemlerinin giderek daha da yükselen bir istatistiği bulunurken bu konuda Windows Phone düşüş yaşıyor. Son dönemlerde yapılan yeni hamleler ile birlikte bu durumun değiştirilmesi amaçlanansa da bu konuda henüz bir adım atılabilmiş değil.

Yaşanan bu durum son açıklanan raporlarda da gözler önüne serilirken Windows Phone kullanım oranlarının 0.7’ye kadar gerilediği görüldü. Pazar payından sadece yüzde 0.7’lik bir pay almayı başaran Microsoft bu konuda oldukça başarısız bir işe imza atarken yapılan araştırmalarda Android’in sıralamada birinci olduğu görüldü.

Android Lider!

Android ile ilgili açıklanan rakamlarda pazar payının yüzde 84.1’ine bu işletim sisteminin sahip olduğu görülürken iOS işletim sisteminin payı 14.8’de kaldı. Geçtiğimiz yıla göre Android iOS’a karşı üstünlük kururken bir önceki yıla ait verilerde Android’in pazardaki payı yüzde 78.8, iOS işletim sisteminin payı ise yüzde 17.9 olarak belirlenmişti.

Samsung Lider!

Üreticilere göre açıklanan satış rakamlarında ise 2016’nın ilk çeyreğinde Samsung birinci, Apple ikinci oldu. Pazar paylarına göre son durum ise Samsung yüzde 23.2 Apple ise yüzde 14.8 şeklinde gerçekleştirildi.

Windows Phone giderek düşüş yaşarken, rakiplerinin pazardaki payını arttırması arada kapatılması zor bir farkın oluşmasına neden oluyor.

In this article

Join the Conversation