Windows Phone Yolun Sonuna Geldi Mi?

Microsoft tarafından üzerinde ısrarlı bir şekilde çalışmalar yapılsa da Windows Phone için gelen son bilgiler oldukça kötü.

972 0
972 0

Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlar için gelen son Pazar bilgileri durumun kötüye gittiğini gösteriyor. Farklı ülkeler üzerinden yapılan araştırmada Windows Phone kullanımının pek çok ülkede yüzde 1’in dahi altında olduğu görülürken, Windows Phone için yolun sonunun göründüğüne işaret edildi. Pek çok yabancı basında yer alan haberlerde Microsoft’un bu konuda beklentileri karşılamadığını ve durumun da sonuçlara yansıdığı belirtilirken, Windows Phone ile bir zamanlar yüzdelere kadar çıkan Pazar payı günden güne düşüyor.

Son olarak piyasaya sürülen Lumia 950 ve 950 XL modellerinde Windows Phone kullanılmıştı. 3 aylık bir süreyi kapsayan araştırmada Microsoft’un yeni modelleriyle de beklenen ilgiyi görmediği anlaşıldı. Üstelik Windows Phone’un en çok tercih edildiği ülkelerde dahi Windows Phone kullanım oranlarının çok düşük olması, bu konuda kullanıcıların yavaş yavaş Windows Phone’dan vazgeçtiğini gösteriyor.

Windows Phone’un geleceği ile ilgili henüz net bir bilgi olmasa da işletim sistemi konusunda Windows üzerinden yeniliğe gidilebiliyor. Microsoft tarafından da öğrenilen bu Pazar durumu sonrasında nasıl bir karar alınacağı merak edilirken, geçtiğimiz hafta içerisinde Microsoft tarafından Windows Phone üzerinde çalışmaların durdurulacağı yönünde de haberler yer almıştı. 

In this article

Join the Conversation