Xbox One 2017’de Modüler Olacak

Microsoft tarafından üretimi gerçekleştirilen Xbox One için oldukça önemli bir iddia gündeme geldi.

660 0
660 0

Oyun konsolu ile ilgili son zamanlarda düşüşe geçen ve oyuncular tarafından çok fazla seçenek edilmeyen Xbox One için değişik bir tasarıma gitme kararı alan Microsoft’un modüler bir donanıma sahip Xbox modeli ile kullanıcılara erişeceği öne sürüldü.

Bugüne kadar oyun konsolları sektöründe modüler bir yapıda konsol bulunmazken Microsoft’un yapacağı imalata de beraber hem sektörde fark yaratması hem de kullanıcıların Microsoft’un ürününü seçenek etmesinin amaçlanıyor.

Modüler Aletler Tutulacak

Konuyla alakalı bugün gündeme gelen haberlerde modüler teknolojik aletlerin gelecek senelerde çok daha fazla seçenek edileceği belirtilirken bu konuda Microsoft ehemmiyetli hamlesini Xbox One için yapacak. 2017 seneninde çıkacak konsolun modüler bir yapıda olacağı öne sürülürken bu arada oyun konsolunda pek çok değişik özellik de bulunacak.

Yükseltilebilir Olacak

Son zamanlarda kullanıcılar tarafından seçenek edilen 4K çözünürlüğün de destekleneceği oyun konsolunda bu arada Oculus Rift de bulunacak.

Modüler olarak üretilecek oyun konsolunun en ehemmiyetli avantajlarından birisi de geliştirilebilir yapıda bulunması. Bu bakımdan kullanıcıların her sene yeni bir oyun konsolu almak yerine modüler yapıda bulunan oyun konsolunun parçalarından bazılarını değiştirmesi yeterli olacak. Böylelikle hem ekonomik bir çözüm sunulacak hem de çeşitli geliştirmeler ve aktüellemeler ile beraber aletin son sürümünü kullanmak olası olacak.

Şüphesiz bu vaziyet da kullanıcılar için oldukça avantajlı bir tercih yaratıyor.

In this article

Join the Conversation