Xiaomi Akıllı Saat Sektörüne Hızlı Girdi

Giyilebilir teknoloji konusunda pek çok marka özel bir şekilde çalışmalarını yürütürken akıllı saat alanında yeni bir cihaz Xiaomi'den geldi.

742 1
742 1

Giyilebilir cihazların daha pratik bir kullanım sunması ve akıllı telefonların da giyilebilir cihaz üzerinden kontrol edilebilmesi kullanıcıların bu cihazlara ilgi duymasını sağlarken sektördeki rekabet de günden güne artıyor. Konuyla ilgili son bilgi Xiaomi’den gelirken Xiaomi yaptığı açıklamada yeni akıllı saat ile piyasaya gireceğini belirtti.

Xiaomi Band adı ile daha önce kullanıma sunulan cihazı daha da güçlendirileceği ve Xiaomi Band 2 adıyla piyasaya çıkacağı açıklanırken akıllı saat sektöründe Xiaomi, Band 2 ile fark yaratmak istiyor.

Çin’de düzenlenen bir etkinlikte şirket kurucusu tarafından paylaşılan bu bilgilerin ardından gözler Xiaomi Band 2’ye çevrilirken cihaz hakkında henüz öğrenilmiş bir bilgi bulunmuyor. Resmi olarak tanıtımının yapılması ve sadece cihazın çıkacağı yönünde bir haberin paylaşılması nedeniyle özellikler ve fiyat konusunda net bilgiler bulunmasa da cihaz için daha fazla iyileştirme ve yüksek bir performansa sunulması bekleniyor.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda akıllı saatin 2016’nın sonlarına doğru satışa çıkacağı ve 2017 yılında da kullanılabileceği belirtildi.

Android işletim sisteminin kullanıldığı cihazda yeni sürümde de aynı işletim sistemini tercih edilmesi beklenirken bu konuda iyileştirmeler ve yeni özellikler de cihaza eklenebilir.

 

In this article

Join the Conversation