Xiaomi Sanal Gerçeklik İle Geliyor

Sanal gerçeklik alanına giriş yapmaya hazırlanan yeni marka Xiaomi, 1 Ağustos tarihinde yeni sanal gerçeklik gözlüğünü kullanıcılara sunacak.

666 0
666 0

Son dönemlerde kullanıcıların sanal gerçekliğe olan ilgisi artarken bu konuda pek çok marka da çalışmalarını hızlandırmış durumda.

Mobil alanda bugüne kadar çok yüksek ilgi gören modelleri üretilmesi gündeme gelen Xiaomi bu konuda iddialı olmaya çalışacak. Yapılan son açıklamalarda Xiaomi tarafından yeni bir sanal gerçeklik gözlüğünün üretildiği ve bu sanal gerçeklik gözlüğünün önümüzdeki ay itibariyle satışa çıkacağı ifade edildi. Sanal gerçeklik gözlüğü için 1 Ağustos’ta tanıtım kararı alan Xiaomi böylece sanal gerçeklik alanına giriş yaparak kendini bu alanda göstermeye başlayacak.

Mobil üretimleriyle son dönemlerde en çok konuşulan markalardan birisi olmayı başaran Xiaomi, sanal gerçeklik alanında da başarıya ulaşması halinde milyonlarca satış rakamına ulaşabilir. Bu bakımdan markanın saha gerçeklik sektöründeki hedefleri oldukça yüksek.

Kullanım Kısıtlı Olacak

Sanal gerçeklik gözlüğü ile ilgili yapılan ilk açıklamalarda gözlüğün Xiaomi telefon ve aksesuarlarında kullanılabileceği ifade edilirken kişilerin bu sanal gerçeklik gözlüğünü kullanabilmesi adına Xiaomi cihazlarına da sahip olması gerekir. Bu bakımdan sadece Xiaomi müşterilerinin yeni gözlüğü deneyebilmesi mümkün olacak. Gözlük ile ilgili paylaşılan son bilgilerde ise gözlüğün Google Daydream desteğini de sunacağı ifade edildi. 

In this article

Join the Conversation