Yerli Oto Tesla’ya Kafa Tutuyor!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yerli otomobil ile yaptığı yeni açıklamasında yerli otomobilin Tesla'dan daha iyi olacağını söyledi.

690 0
690 0

Türkiye’deki yerli otomobil çalışmaları devam ederken konu ile ilgili sık sık açıklamalarda bulunan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yeni bir açıklama daha yaptı. Özellikle elektrikli otomobil denildiğinde dünya genelinde akla ilk gelen marka Tesla olurken yapılan yerli üretimin Tesla’dan daha iyi olacağını belirten Fikri Işık bu konuda beklentileri de yükseltti.

TÜBİTAK MAM’da özel bir toplantı yapan Fikri Işık bu toplantıda güncel durum hakkında değerlendirmelerde bulundu. Dünya genelinde Tesla’nın yakaladığı başarının Türkiye’deki yerli otomobilin de önünü açtığını ve umut verdiğini belirten Fikri Işık yeni bir aracın 400 bin sipariş almasının çok önemli bir başarı olduğunu söyledi. Bu çalışmaların sadece bir marka tarafından yapıldığını ve arkasında devlet desteği olan yerli otomobilin elektrikli otomobiller konusunda lider olacağını söyleyen Fikri Işık yapacakları otomobilin çok daha güvenli ve çok daha iyi olacağını söyledi.

Yerli otomobilde üzerinde çalışılan pek çok projenin ve özelliğin Tesla tarafından yapılan araçlarda olmadığını söyleyen Fikri Işık özellikle şarj konusunda araçta bulunan menzil uzatıcı motorlar sayesinde şarj istasyonu ihtiyaç kalmadan yerli otomobilin kullanılacağını söyledi. Tesla’nın araçlarında sürekli aracın şarj edilmesi gerektiğini ve bu nedenle uzun yollarda sıkıntı yaşanabileceğine dikkat çeken Fikri Işık yerli otomobilin bu tür konularda sorun yaşatmayacağını belirtti.

 

In this article

Join the Conversation