Zenfone 2 için Android 6.0.1 Geldi!

Asus'un önemli modellerinden birisi olan Zenfone 2 için yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme ile birlikte telefonlara Android 6.0.1 geldi.

635 0
635 0

Asus, önceki dönemlerde çıkardığı ve bir zamanlar markanın amiral gemisi olan Zenfone 2 için yeni işletim sistemi güncellemesi yayınladı. Zenfone 2 için Android 6.0.1 versiyonunu kullanılabilir hale getiren Asus, güncellemenin dağıtımına da başladı. Uzun zamandan beri Zenfone 2 kullanıcılarının beklediği bu gelişme ile birlikte telefonlarda daha iyi bir kullanım sağlamak mümkün olacak. Asus tarafından daha önce Zenfone 2 Laser ve Max modellerinde güncelleme yapılmıştı. Son olarak ise ZE550ML ve ZE551ML olarak adlandırılan modeller ile birlikte Zenfone 2 modellerinin tümüne güncelleme getirilmiş oldu.

Güncellemeden Önce Dikkat

Güncellemeyi alacak kullanıcıların Wi-Fi üzerinden güncelleme işlemlerini başlatması önerilirken, 1.1 GB büyüklüğünde oldukça büyük bir dosyanın indirilmesi gerekiyor. Güncelleme öncesinde ise kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. güncellemenin alınabilmesi için batarya durumunun en az % 75 olması gerekirken, cihazda da aynı zamanda en az 2 GB’lık bir boş alan gerekiyor.

Yeni Neler Var?

Zenfone 2 yeni güncellemesi ile birlikte APP2SD uygulamasını devre dışı kalıyor. Bu bakımdan hafıza kartındaki uygulamaların telefona taşınması öneriliyor. Doze modu gibi iyileştirmelerin yapıldığı görülürken, Asus’a ait pek çok uygulama sistemden kaldırılıyor. Posta ve mail gibi Asus uygulamalarının yerine artık cihazlarda Google servisleri yer alacak.

In this article

Join the Conversation