Zenmate Nedir? Zenmate Nasıl Kullanılır?

Türkiye'den erişimi engellenen internet sitelerine giriş sağlanabilmesi adına kullanılan programlardan bir tanesi de Zenmate’dir.

734 1
734 1

Zenmate dünya genelinde son zamanlarda en çok kullanılan programlardan birisi haline gelmiştir. Farklı ülkelerin ipsini kullanılarak farklı ülkeler üzerinden bağlantı sağlamaya yarayan uygulama bu bakımdan oldukça kullanışlıdır.

Özellikle geçtiğimiz günlerde Facebook, Twitter ve YouTube gibi internet sitelerine girişin engellenmesi bu tip uygulamaların kullanılması arttırmıştır. Zenmate programının üstelik Google Chrome ile uyumlu eklentilerinin de bulunması bu konuda daha pratik bir kullanım sağlamaktadır. Kişilerin istediği takdirde Chrome uygulama mağazasından eklentiyi indirebilmesi kolay bir şekilde kullanım sağlaması da mümkündür.

Genel olarak yasaklı sitelere giriş programları olarak bilinen bu tür programlar VPN ve Proxy üzerine kurulmuştur. Kişilerin farklı bir internet ip üzerinden internete bağlanmasını sağlayan ve böylece ülke genelinde koyulan engellemeleri kaldıran uygulamalar pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Zenmate Nasıl Kullanılır?

Program kurulumu tamamlandıktan sonra program ara  yüzü üzerinden ülke seçenekleri sayesinde farklı ülkeler tercih edilebilir. Üstelik seçimler yapıldıktan sonra herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan değişiklik geçerli olacaktır. Programın geçerli olup olmadığını ip sorgulama yaparak kontrol edebilirsiniz. 

In this article

Join the Conversation